Hałas w biurze - jak można sobie z nim poradzić?

Udostępnij

Hałas w otwartej przestrzeni biurowej. Telefon dzwoni, a aplikacje "pikają", klawiatury klikają i klikają, współpracownicy rozmawiają. System wentylacyjny jest włączany i wyłączany. Zanieczyszczenie hałasem jest również znane jako hałas biurowy. Jest to problem w biurach na planie otwartym. Istnieje wiele opcji redukcji i tłumienia hałasu, które mogą przywrócić odpowiednią atmosferę.

Najpierw zacznijmy od złych wiadomości: hałas w biurze może zabić produktywność

Leesman Review stwierdził, że 76% pracowników biurowych uważa hałas za główny czynnik w miejscu pracy. Jednak tylko 30% z nich jest zadowolonych z poziomu hałasu w swoim biurze. Badanie wykazało, że 66% pracowników biurowych jest mniej produktywnych, jeśli słuchają jeszcze jednej rozmowy. Jest to logiczne, biorąc pod uwagę, że mowa jest najbardziej rozpraszającym źródłem w biurze. Dźwięki wytwarzane przez człowieka są w rzeczywistości najbardziej rozpraszającymi hałasami w miejscu pracy.

Trochę wiedzy: Podstawy akustyki biurowej

To nie wszystko, co jest złe i ponure! Dzięki odpowiednim rozwiązaniom możesz przekształcić hałaśliwe miejsce pracy w spokojne. Zacznijmy od podstaw. Kluczowe pojęcia, podstawy nauki o dźwięku i najważniejsza zasada: dlaczego dźwięk jest dobry.

Maskowanie dźwięku a izolacja

Istnieją dwa rodzaje maskowania dźwięku: izolacja dźwięku i maskowanie dźwięku.

Czym jest maskowanie dźwięku w biurze?

Maskowanie dźwięku to proces dodawania naturalnych lub sztucznych dźwięków w biurach w celu ukrycia irytujących, niepożądanych hałasów. Innym sposobem myślenia o tej technice jest "przykrycie" denerwującego dźwięku kojącym lub rozpraszającym. Jest to również znane jako "maskowanie słuchowe".

Przestrzeń można wyciszyć poprzez wprowadzenie odpowiedniego dźwięku.

Może to zabrzmieć dziwnie, ale nowy zestaw dźwięków może "zamaskować" hałasy, co zmniejsza zrozumiałość mowy. Mniej zrozumiała mowa ma mniejsze szanse na przyciągnięcie uwagi. Nasz mózg nie odbiera już mowy jako "mowy", więc przestrzeń wydaje się cichsza. To jest właśnie to.

Maskowanie dźwięków zmniejsza rozproszenie lub odległość, z jakiej mówca jest w stanie zrozumieć mowę. Jeśli jest odpowiednio zaprojektowany, nawet najlepszy maskujący dźwięk lub maszyna do białego szumu nie może być słyszalna. Staje się on szumem tła. Czasami jest on przeznaczony dla ludzkiej mowy. Czasami jest to sztuczny szum biurowy, lub "różowy", lub "czerwony" szum.

Zapewnia również akustyczną prywatność w miejscu pracy

Pozwala to pracownikom skoncentrować się na swojej pracy i zwiększa ich produktywność. Systemy te obejmują maszyny dźwiękowe, generatory dźwięku i biurowe generatory dźwięku. Czasami są one nazywane generatorami hałasu lub jako urządzenia akustyczne. Przez niektórych producentów są one również znane jako maszyny i urządzenia do redukcji hałasu, tłumienia, maskowania.

Na czym polega wygłuszanie pomieszczeń biurowych?

Wygłuszanie w biurze to sposób na kontrolowanie ruchu dźwięku poprzez miękkie, dźwiękochłonne materiały, takie jak pianki lub kurtyny dźwiękochłonne, farby dźwiękochłonne, przegrody i maty. Istnieje wiele możliwości.

Dostępne są dwa podstawowe podejścia do wygłuszania biur

1. Zwiększenie odległości między źródłem hałasu a pracownikami.

2. Bariery dźwiękowe są używane do odbijania lub pochłaniania energii dźwiękowej w przestrzeni.

Izolacja akustyczna zmniejsza rezonans i pogłos

Jest również znany jako izolacja akustyczna, wygłuszenie, tłumienie, absorpcja lub kontrola akustyczna. Izolacja akustyczna to prosta metoda na poprawę akustyki w biurze. Wystarczy użyć materiałów, które pochłaniają hałas.

Uproszczona nauka o dźwięku

Dźwięk jest transmitowany. Następnie jest on pochłaniany lub odbijany przez miękkie materiały (np. Jest on następnie pochłaniany przez miękkie materiały (tkaniny, pianki, dywany) lub odbijany przez twarde, gładkie powierzchnie (szkło, stal i drewno ...). Jeśli w pomieszczeniu znajduje się wiele twardych materiałów, a mało miękkich, dźwięk będzie prawdopodobnie odbijał się rykoszetem od jednej twardej powierzchni do drugiej.

Dźwięk jest dobry

Teraz ważny punkt. Dźwięk to dobra rzecz. Biophilic sound promuje skupienie i dobre samopoczucie. Pomyśl o falach na plaży, szumiących strumieniach lub lekkim deszczu. Hałas, przeciwnie, jest problemem. Jest to każdy dźwięk, który zakłóca uwagę lub powoduje stres. Dotyczy to również słynnych hałasów w miejscu pracy, o których czytamy.

Nie chcemy być cicho

Nie. Absolutna cisza może być niekomfortowa i niebezpieczna dla ludzi. Możesz zobaczyć komorę bezechową. To może doprowadzić ludzi do szaleństwa.

Celem jest stworzenie przyjemnej akustycznie atmosfery

Jakość dźwięku, którą można poczuć. Ludzie czują się niekomfortowo w ciemnych, cichych pomieszczeniach. Ludzie są wrażliwi na hałas i zakłócenia. Akustyczne boksy i kabiny akustyczne oferują rozwiązania, które są wygodne, ale nie całkowicie bezgłośne. Przekształcają one niepokojący dźwięk 70dB w kojący szum 40dB. 70dB to głośność zmywarki do naczyń, a 40dB cisza w bibliotece.

Oto 10 wskazówek, jak zmniejszyć hałas w biurze

  1. Strategicznie umieszczaj zespoły projektowe lub wydziałowe razem w grupach, jeśli dostępna jest przestrzeń. Użyj przegród akustycznych, aby je oddzielić. Dzięki temu zespoły mogą współpracować bez przeszkadzania innym.
  2. Umieść głośniejszych współpracowników lub całe zespoły obok siebie. Jeden z działów lub grup projektowych może być znany z tego, że często się komunikuje lub prowadzi ożywione sesje burzy mózgów. Jeśli to możliwe, wydziel tym współpracownikom wspólną przestrzeń z dala od tych bardziej spokojnych. Twój zespół księgowy może potrzebować prywatności, podczas gdy zespół marketingowy może potrzebować przestrzeni do wyrażenia siebie. Grupowanie zespołów pomaga wszystkim.
  3. Powinieneś upewnić się, że masz wystarczająco dużo sal konferencyjnych. Dwa powody sprawiają, że są one problemem w otwartych biurach: Hałas ze spotkań zakłóca skupienie w otwartych biurach. Ta hiper-świadomość utrudnia uczestnikom spotkań skupienie się - mają wrażenie, że są słuchani. Jako alternatywę dla sal konferencyjnych warto rozważyć zastosowanie akustycznej kabiny konferencyjnej, takiej jak hushMeet.L. Może ona pomieścić do ośmiu osób i jest modułowa. Ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o spotkaniach w prywatności, kabiny biurowe i kabiny takie jak hushMeet.L sprawdzają się.
  4. Zachęcaj członków swojego zespołu do jedzenia lunchu w firmowej stołówce, kuchni lub na patio.
  5. Musisz zapewnić sobie wystarczającą ilość miejsca do pracy indywidualnej. Biura na planie otwartym mogą być świetnym miejscem do współpracy, ale niektórzy pracownicy potrzebują prywatności i ciszy, aby się skupić. Akustyczne podesty w prywatnych biurach, takie jak hushWork.sit&stand, są świetnym rozwiązaniem, ponieważ oferują prywatność, ciszę, regulowane oświetlenie, wentylację.
  6. Sprytnym pomysłem jest zapytanie pracowników o zgodę na wyciszenie ich telefonów, aby nikomu nie przeszkadzali odbierając powiadomienia i połączenia.
  7. Najlepiej jest ustawić urządzenia takie jak drukarki, faksy i ekspresy do kawy w osobnym miejscu lub pokoju.
  8. Pozwól pracownikom rozmawiać w wyznaczonych miejscach. Najważniejsze kryteria to cisza, akustyczna prywatność i zrozumiałość mowy. Rozmowy telefoniczne mogą być bez nich utrudnione. Pracownik, który odbiera telefon na miejscu, jest również narażony na hałas w biurze. Może też nie zauważyć subtelności związanych z tonem głosu. Może mieć problemy ze zrozumieniem własnego przekazu, co może utrudniać komunikację. Rozważ rozwiązanie takie jak budka telefoniczna hushPhone do użytku biurowego. Mobilne budki telefoniczne dla biur, takie jak hushPhone są funkcjonalne i wyposażone we wszystkie funkcje, które są potrzebne do prowadzenia wspaniałych rozmów. Są one przenośne i mogą być przenoszone przez Twój zespół. Specyfikacja budki hushPhone jest dostępna tutaj.
  9. Możesz zaplanować swoją przestrzeń, tworząc krajobraz dźwiękowy. Mówiąc najprościej, należy stworzyć dźwiękoszczelne ściany lub przegrody, które można wykorzystać do stworzenia "aktywnych" i cichych stref akustycznych. Należy je rozmieścić tak, aby każda strefa była efektywna. Strefa relaksu może być głośna, więc powinna być oddalona od strefy skupienia.
  10. Dostępne są prywatne sale konferencyjne. W elastycznym, hybrydowym świecie osobiste spotkania zespołu są koniecznością. Istnieją dwie opcje rozwiązań akustycznych, jeśli w Twoim biurze brakuje takich przestrzeni: 3- lub 4-osobowa kabina konferencyjna, taka jak hushMeet.S, lub 2-osobowa kabina akustyczna, taka jak hushMeet.S. Kabiny konferencyjne redukują hałas i sprzyjają skupieniu, ograniczając jednocześnie rozpraszanie uwagi podczas spotkań. Można również dostosować do nich swoje biuro, ponieważ są mobilne.