Nowoczesne panele akustyczne wykonane z przetworzonych butelek

Udostępnij

Projektowanie akustyczne jest ważnym aspektem architektury. Projektanci, architekci i właściciele budynków przez lata poszukiwali skutecznych materiałów i metod redukcji echa i propagacji dźwięku w pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych. Nowoczesne ścianki akustyczne PET oferują rozwiązanie tego problemu.

Pierwsze próby kontroli propagacji dźwięku w pomieszczeniach były podejmowane przy użyciu paneli z materiału tłumiącego dźwięk, zawieszonych na sufitach. Na ogół stosowano azbest i celulozę. Panele te były często nieestetyczne i niebezpieczne dla zdrowia.

Panele PET w akustyce

Przełomem w produkcji i montażu paneli akustycznych było zastosowanie włókien politereftalanu etylenu, znanego również jako PET. Ten innowacyjny materiał, wykonany z przetworzonych butelek po napojach, jest mocny, trwały i estetyczny. Posiada również doskonałe właściwości akustyczne.

Panele PET są niezwykle trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Nie zawierają materiału organicznego, więc z czasem nie będą się niszczyć ani pękać. Mogą być stosowane w każdym środowisku, niezależnie od temperatury, wilgotności czy oświetlenia. Panele PET nadają się również do recyklingu, co czyni je atrakcyjną zieloną opcją dla firm dbających o środowisko.

Panele PET mogą być wykorzystywane kreatywnie przez wykwalifikowanych projektantów. EcoAcoustic to firma, która projektuje rozwiązania akustyczne w otwartych przestrzeniach komercyjnych. Produkty z Krakowa charakteryzują się formą, kolorem i wszechstronnością. W kolekcji znajdują się różnorodne panele dźwiękochłonne oraz innowacyjne meble biurowe, które zawierają elementy dźwiękochłonne.