Montaż budek akustycznych - co warto wiedzieć?

Udostępnij

Przenośne boksy akustyczne zostały zaprojektowane w celu stworzenia przestrzeni, która ma inne właściwości akustyczne niż reszta biura (pokój w pokoju). Są one kompaktowe i oferują maksymalne możliwości, wymagając minimalnego wysiłku technicznego przy instalacji. Budki te są łatwe w montażu i nie zakłócają pracy biura. Istotnym czynnikiem jest również ich użyteczność. Poprzez proste podłączenie gniazdka do gniazdka, możemy stworzyć wygodną przestrzeń do burzy mózgów lub innych spotkań.

Kabiny akustyczne - Rozwiązanie dla każdego biura

Biura typu open plan to z definicji miejsca do pracy zespołowej. Choć ten rodzaj komunikacji i wymiany myśli ma wiele zalet, to jednak ma swoje ograniczenia. Hałas jest jednym z ograniczeń ze względu na duże zagęszczenie stanowisk pracy, oraz dużą liczbę osób w jednym pomieszczeniu. Wynika to często z zapotrzebowania na pracowników i innych czynników ekonomicznych. Dlatego też praca koncepcyjna lub indywidualna może być trudna lub niemożliwa w hałaśliwym open space.

Rozwiązaniem są kabiny akustyczne. Pozwalają one zachować dyskrecję i skupienie podczas spotkań biznesowych, a także prowadzić rozmowy telefoniczne w komfortowych warunkach.

Uniwersalność rozwiązania sprawia, że nadaje się ono do każdego biura. Dynamika współczesnego biura i różnorodność codziennych zadań powodują wysoki poziom hałasu i chaosu, który trudno jest wyciszyć.

Cztery rzeczy, które musisz wiedzieć o instalacji kabin akustycznych

  • Możesz regulować intensywność oświetlenia i wentylacji - zależy to od tego, jaką boksę posiadasz. Tych parametrów nie da się kontrolować za pomocą hushPhone, ale inne modele boksów akustycznych Mikomax mają możliwość ręcznej regulacji oświetlenia i wentylacji.
  • Zasilanie - Każda kabina jest podłączona do standardowego gniazdka (230V) w floorboxie lub ścianie. Gniazdo zasilające hush można znaleźć w suficie lub podłodze. Oświetlenie i wentylacja wymagają zasilania 12 V. Do każdej budki dołączony jest 3,6-metrowy kabel zasilający.
  • Dostosowana do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych. Względy techniczne (małe wymiary skrzynek), nie pozwalają na to, aby każdy model uwzględniał możliwość umieszczenia w środku wózka inwalidzkiego. Jednak duże boksy akustyczne mogą dopuszczać taką możliwość. Im większa skrzynia, tym więcej udogodnień dla osób niepełnosprawnych jest możliwych do uwzględnienia.
  • Choć nie jest to bezpośrednio związane z instalacją, ważne jest, aby biuro było przygotowane do umieszczenia boksu akustycznego. Trwa to około czterech tygodni. Należy również doliczyć czas dostawy, który może się wydłużyć, jeśli odbiorca mieszka w odległych miejscach.

Jak długo trwa montaż puszek akustycznych?

Wszystko zależy od rodzaju i lokalizacji skrzynki. W przypadku najmniejszych skrzynek (hushPhone) zajmuje to jedną godzinę, a w przypadku większych skrzynek maksymalnie dwie godziny. Instalacja puszek HushMeet/ MeetS/Open lub hushWork trwa około 2 godzin. Czas instalacji większych konstrukcji modułowych oraz hushMeet.L wynosi minimum 4 godziny.

Gdzie najlepiej umieścić kabinę akustyczną?

Sprawdzi się każda lokalizacja, która logicznie uzasadnia jej funkcje. Powinna być widoczna ze wszystkich otwartych przestrzeni i dostępna przez cały czas, nawet zanim zniecierpliwiony rozmówca opuści rozmowę.